/ Komunitet / Te nderuar Bashkeatdhetare!

Te nderuar Bashkeatdhetare!

IF
Benji Oz on May 13, 2012 - 11:24 am in Komunitet

 Sot është dita kur të gjithë kthejmë sytë nga fëmijët. Me rastin e festës ndërkombëtare të fëmijëve, Shoqata shqiptare në Mbretëri të Bashkuar, “Ardhmëria” në bashkëpunim me të gjitha shoqatat që operojnë në Forumin e Bashkimit të Shoqatave kane organizuar më datën 3 Qershor diten e Diel ora 12-00, një ditë të mbushur me plot aktivitete kushtuar fëmijëve të komunitetit në një nga mjediset më të bukura dhe më të populluara me traditën dhe mirëgjetjen shqiptare, pikërisht në Childs Hill Park në Golders Green,NW11 8NL me Restorantin e Shqiptarëve pranë. Koncert Live me kengetare te muzikes popullore dhe program kulturor artistik nga femijet e shkollave shqipe.

Ne kete koncert marrin pjese Kengetarja e mirenjohur Eliza Hoxha
Grupi Kthjellu
Andosi & Xuxi
Te shoqeruar nga grupi muzikor Triola London, kengetaret Besniku dhe Manushaqe Vataj

Programi do udhehiqet nga Xuxi nje person shume i njohur ne Kosove dhe Diaspore dhe qe drejton emisionin Metropoli nga e hena ne te premte ne RTK

Per me teper informacion ju lutem klikoni ne link.

Gëzuar 1 Qershorin! | Shoqata Ardhmëria

Dhe gjithashtu na kontaktoni ne linkun e  me poshtem

http://www.ardhmeria.co.uk/?page_id=55

Ejani vellezer dhe motra ta festojme se bashku dhe te inkurajome femijet tane qe te vazhdojne shkollen shqipe ne Britani.

Ju lutemi shperndajeni kete Lajme tek miqte tuaj te aferm.

0 POST COMMENT
Rate this article

Send Us A Message Here

Your email address will not be published.